Menu Zamknij

Informacje o aktualnym statusie firmy i wydajności produkcyjnej

Możliwe opóźnienia w realizacji zamówień

Przygotowaliśmy informacje dla naszych klientów, opisującą aktualny status firmy i wydajność produkcji.

W marcu bieżącego roku dotknęła nas duża fluktuacja popytu związana z pandemią. Z początkiem roku nasze prognozy przewidywały duży spadek zamówień w III kwartale. W II kwartale ilość zamówień utrzymała się na stałym, dobrym poziomie. Niespodziewanie jednak III kwartał przyniósł ogromny wzrost zamówień dokonywanych przez klientów, którzy prowadzą dystrybucję w kanałach sprzedaży on-line. Wzrost ten był jednocześnie połączony ze spadkiem zamówień dystrybuowanych w kanałach tradycyjnych (off-line). To przełożyło się na wydłużenie taktu produkcji, ponieważ produkty dedykowane do e-commerce są bardziej czasochłonne w produkcji.

Magazyn i wysyłka fotelików pod e-commerce

Produkty przygotowany do dystrybucji kanałami e-commerce.

Pomimo mocnego skrócenia lead time z 33 do 10 dni, w oparciu o Lean Manufacturing, kolejka zamówień wydłużyła się w okresie wakacyjnym i obecnie czas oczekiwania na zamówienie produkcyjne może wynieść nawet do 60 dni.

W lipcu 2020 Delta-Trade otrzymała rekordową, od 2016 roku, liczbę zamówień, która przełożyła się na ponad czterokrotny wzrost zamówień w porównaniu do lipca 2019.

Budynek szwalni Delta-Trade

Niedawno oddany do użytku budynek nowoczesnej szwalni.

Nasz zespół ciężko pracuje aby zwiększyć wydajność i moce produkcyjne o 60% do końca 2020 roku. Rozwijamy współpracę z dostawcami i zwiększamy zatrudnienie w dziale produkcji o 30%. Przy naszej hali produkcyjnej do użytku właśnie zostaje oddany nowy zakład krawiecki o łącznej powierzchni 600 m2, wyposażony w nowoczesne i wydajne maszyny do projektowania, rozkroju tkanin i szycia pokrowców.

Operator maszyny do tkanin

Operator obsługujący automatyczna ładowarkę do tkanin.

 

Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi kontrahentami i staramy się informować o opóźnieniach i zmianach dat dostaw z jak największym wyprzedzeniem. Sytuacja związana z czasem oczekiwania na zamówienie powinna się zmienić pod koniec bieżącego roku, kiedy zostaną trwale wdrożone wszystkie nowe, obecnie wprowadzane technologie oraz nowa większa załoga pracownicza ukończy proces szkoleń.

Będziemy informować na bieżąco o aktualnej kolejce zamówień i czasie oczekiwania wszystkich klientów z potwierdzonymi zamówieniami.